Kdo jsem

Petr Polách

závodní pilot a instruktor #pg #hg

Kdo jsem?

Ahoj pilotky a piloti. Létat s paraglidem jsem začal v roce 2010 a o 4 roky později na rogalu. Věnuji se volnému létání a soutěžení v přeletech. Kromě toho jsem instruktorem jak rogal, tak paraglidingu.

Snažím se rozvíjet naše prostředí pro létání v rámci asociace LAA a svazů paraglidingu a závěsného létání. Občas pro vás píšu do časopisu Pilot. Když je čas a nasbírám pěkné záběry, tvořím sérii Na Přeletu.

Úspěchy

Motivace k publikování

Proč vznikla série Na Přeletu? Chtěl jsem vytvořit něco, co tu v mých začátcích nebylo, a usnadnit tak pilotům cestu pod kumuly. Když jsem začal létat, mojí biblí byla Security in flight. Jde o špičkově natočenou videosérii, na které mě dodnes fascinuje nadšení autorů pro létání. Kromě času stráveného ve vzduchu jsem měl chuť se létáním zabývat i teoreticky (prostě když nešlo létat, alespoň o tom přemýšlet).

Studijních materiálů ale nebylo mnoho. S přibývajícími zkušenostmi jsem začal v rámci své instruktorské činnosti spolupracovat se školami a přednášet na akcích. Píšu blog a články do Pilota, což je skvělá motivace jak se rozvíjet, protože mě to nutí jít s kůží na trh a prezentovat či konfrontovat mé teorie a názory s vámi.

Natáčení videí mě láká zachycením okamžiku, tak jak jej při přeletu prožíváme. Vznikla idea udělat sérii Na přeletu - komentované přelety s nahlas vyslovenými myšlenkami pilota během letu.

Kontakt

polach.pp+napreletu@gmail.com

775 688 9 nula 4

Poděkování

Děkuji všem supportérům a partnerům projektu. Vy všichni se podílíte na vzniku a udržování tohoto projektu.

I malá částka v hodnotě několika desetikorun má pro projekt smysl. Pokud pro vás byla videa přínosná můžete přispět na

  • QR platba 102838138/2250 banka Creditas (IBAN CZ19 2250 0000 0001 0283 8138)
  • pomocí Paypal

Natáčení Na přeletu vyžaduje spoustu času a financí. Nejen, že je mu podřízen celý let, kdy se snažím zachytit pro vás důležitá rozhodnutí. Spoustu času také zabere přemýšlení při přípravě komentářů a vytváření schematických náčtů.

Děkuji partnerům projektu:

  • LAA CZ v rámci reprezentace ČR HG, díky týmu jsem sbíral důležité zkušenosti.
  • www.pg-shop.cz kteří mě dlouhodobě pomáhají s vybavením.
  • UP Czech je moje oblíbená značka, půjčují mě křídla dle potřeby série. Mimo to poskytují perfektní služby včetně technických a závodního trimmingu, které využívám a doporučuji.
  • Flyskin krom toho, že podporuje projekt Na přeletu létám v jimi navržené a ušité teplé vrstvě.